AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

 

82'inci Oscar Adayları Açıklandı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
melisæfron.

avatar

Kadın
Kayıt tarihi : 10/09/09 Mesaj Sayısı : 814 Nerden : efronland

MesajKonu: 82'inci Oscar Adayları Açıklandı   Perş. Şub. 04, 2010 2:05 pm

Sinema dünyasının en prestijli ödülü olarak görülen Oscar Ödülleri'nin bu seneki adayları açıklandı.

Dünya çapındaki sinemaseverlerin merakla beklediği 82'inci Akademi Ödülleri için adaylar Los Angeles'ta düzenlenen bir basın açıklamasıyla oyuncu Anne Hathaway ve Akademi Başkanı Tom Sherak tarafından duyuruldu.

Bu sene "En İyi Film" kategorisinde 10 aday filmi ağırlayan 82'inci Akademi Ödülleri, 7 Mart 2010 günü Alec Baldwin ve Steve Martin’in sunacağı törenle sahiplerini bulacak.


En İyi Film
* “Avatar”
* “The Blind Side”
* “District 9”
* “An Education”
* “The Hurt Locker”
* “Inglourious Basterds”
* “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”
* “A Serious Man”
* “Up”
* “Up in the Air”

En İyi Yönetmen
* “Avatar” James Cameron
* “The Hurt Locker” Kathryn Bigelow
* “Inglourious Basterds” Quentin Tarantino
* “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire” Lee Daniels
* “Up in the Air” Jason Reitman

En İyi Kadın Oyuncu
* Svera Bullock - “The Blind Side”
* Helen Mirren - “The Last Station”
* Carey Mulligan - “An Education”
* Gabourey Sidibe - “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”
* Meryl Streep - “Julie & Julia”

En İyi Erkek Oyuncu
* Jeff Bridges - “Crazy Heart”
* George Clooney - “Up in the Air”
* Colin Firth - “A Single Man”
* Morgan Freeman - “Invictus”
* Jeremy Renner - “The Hurt Locker”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
* Penélope Cruz - “Nine”
* Vera Farmiga - “Up in the Air”
* Maggie Gyllenhaal - “Crazy Heart”
* Anna Kendrick - “Up in the Air”
* Mo’Nique - “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
* Matt Damon - “Invictus”
* Woody Harrelson - “The Messenger”
* Christopher Plummer - “The Last Station”
* Stanley Tucci - “The Lovely Bones”
* Christoph Waltz - “Inglourious Basterds”

En İyi Uyarlama Senaryo
* “District 9” Neill Blomkamp ve Terri Tatchell
* “An Education” Nick Hornby
* “In the Loop” Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armveo Iannucci, Tony Roche
* “Precious: ‘Push’ romanından senaryoya aktaran: Geoffrey Fletcher
* “Up in the Air” Jason Reitman ve Sheldon Turner

En İyi Orijinal Senaryo
* “The Hurt Locker” Mark Boal
* “Inglourious Basterds” Quentin Tarantino
* “The Messenger” Alessvero Camon & Oren Moverman
* “A Serious Man” Joel Coen & Ethan Coen
* “Up” Bob Peterson, Pete Docter, Story by Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy

En İyi Animasyon
* “Coraline” Henry Selick
* “Fantastic Mr. Fox” Wes Veerson
* “The Princess and the Frog” John Musker ve Ron Clements
* “The Secret of Kells” Tomm Moore
* “Up” Pete Docter

En İyi Müzik
* “Avatar” James Horner
* “Fantastic Mr. Fox” Alexvere Desplat
* “The Hurt Locker” Marco Beltrami ve Buck Sveers
* “Sherlock Holmes” Hans Zimmer
* “Up” Michael Giacchino

En İyi Orijinal Şarkı
* “Almost There” (The Princess and the Frog)
Söz ve müzik: Rvey Newman
* “Down in New Orleans” from “The Princess and the Frog” Music ve Lyric by Rvey Newman
* “Loin de Paname” from “Paris 36” Music by Reinhardt Wagner Lyric by Frank Thomas
* “Take It All” from “Nine” Music ve Lyric by Maury Yeston
* “The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)” from “Crazy Heart” Music ve Lyric by Ryan Bingham ve T Bone Burnett

En İyi Sanat Yönetmeni:
* “Avatar” Sanat Yönetmeni: Rick Carter ve Robert Stromberg; Set Dekoru: Kim Sinclair
* “The Imaginarium of Doctor Parnassus” Sanat Yönetmeni: Dave Warren ve Anastasia Masaro; Set Dekoru: Caroline Smith
* “Nine” Sanat Yönetmeni: John Myhre; Set Dekoru: Gordon Sim
* “Sherlock Holmes” Sanat Yönetmeni: Sarah Greenwood; Set Dekoru: Katie Spencer
* “The Young Victoria” Sanat Yönetmeni: Patrice Vermette; Set Dekoru: Maggie Gray

En İyi Sinematografi:
* “Avatar” Mauro Fiore
* “Harry Potter ve the Half-Blood Prince” Bruno Delbonnel
* “The Hurt Locker” Barry Ackroyd
* “Inglourious Basterds” Robert Richardson
* “The White Ribbon” Christian Berger

En İyi Kostüm Tasarımı:
* “Bright Star” Janet Patterson
* “Coco before Chanel” Catherine Leterrier
* “The Imaginarium of Doctor Parnassus” Monique Prudhomme
* “Nine” Colleen Atwood
* “The Young Victoria” Svey Powell

En İyi Belgesel Film
* “Burma VJ” Veers Østergaard ve Lise Lense-Møller
* “The Cove” Nominees to be determined
* “Food, Inc.” Robert Kenner ve Elise Pearlstein
* “The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg ve the Pentagon Papers” Judith Ehrlich ve Rick Goldsmith
* “Which Way Home” Rebecca Cammisa

En İyi Kısa Belgesel Film
* “China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province” Jon Alpert ve Matthew O’Neill
* “The Last Campaign of Governor Booth Gardner” Daniel Junge ve Henry Ansbacher
* “The Last Truck: Closing of a GM Plant” Steven Bognar ve Julia Reichert
* “Music by Prudence” Roger Ross Williams ve Elinor Burkett
* “Rabbit à la Berlin” Bartek Konopka ve Anna Wydra

En İyi Kurgu
* “Avatar” Stephen Rivkin, John Refoua ve James Cameron
* “District 9” Julian Clarke
* “The Hurt Locker” Bob Murawski ve Chris Innis
* “Inglourious Basterds” Sally Menke
* “Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire” Joe Klotz

En İyi Makyaj
* “Il Divo” Aldo Signoretti ve Vittorio Sodano
* “Star Trek” Barney Burman, Mindy Hall ve Joel Harlow
* “The Young Victoria” Jon Henry Gordon ve Jenny Shircore

En İyi Kısa Animasyon Filmi
* “French Roast” Fabrice O. Joubert
* “Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty” Nicky Phelan ve Darragh O’Connell
* “The Lady ve the Reaper (La Dama y la Muerte)” Javier Recio Gracia
* “Logorama” Nicolas Schmerkin
* “A Matter of Loaf and Death” Nick Park

En İyi Görsel Efekt
* “Avatar” Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham ve Verew R. Jones
* “District 9” Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros ve Matt Aitken
* “Star Trek” Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh ve Burt Dalton

En İyi Yabancı Film
* “Ajami” Israil
* “El Secreto de Sus Ojos” Arjantin
* “The Milk of Sorrow” Peru
* “Un Prophète” Fransa
* “The White Ribbon” Almanya
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.zefron.com/
*cass*

avatar

Kadın
Kayıt tarihi : 02/02/10 Mesaj Sayısı : 115 Nerden : zac'in kalbinin derinliklerinden,vanessa'nın gülüşünden

MesajKonu: Geri: 82'inci Oscar Adayları Açıklandı   Perş. Şub. 04, 2010 4:24 pm

sağol canım
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://vanesssahudgens.bestgoo.com/
natuurschoon

avatar

Kadın
Kayıt tarihi : 31/01/09 Mesaj Sayısı : 3258 Nerden : Wein

MesajKonu: Geri: 82'inci Oscar Adayları Açıklandı   Perş. Şub. 04, 2010 6:13 pm

Sağol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content





MesajKonu: Geri: 82'inci Oscar Adayları Açıklandı   

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

82'inci Oscar Adayları Açıklandı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Her Telden :: Haberler ve Etkinlikler -