AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Bir Şarkısın Sen

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:30 am

Bir Şarkısın Sen adlı program hakkındaki görüşlerinizi burada belirtebilirsiniz...
Resimleri buraya koyabilirsiniz...
Çocukları ve programı burada tanıtabilirsiniz...

Programın resmi sitesi için tıkla!

En son ♥Vanessa tarafından Perş. Haz. 25, 2009 9:47 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://vanessa-anne.netgoo.org/forum.htm
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:35 am

Berna Karagözoğlu

Berna programın maskotu. Girdiği her ortamda sempatik ve içten haliyle yürekleri fethediyor.Programdaki danslarının koreografileri kendine ait.
4. sınıfta Hırsız polis dizisindeki “İmkansız aşk” parçasını 6 yaşındayken söylemeye başlamış.Beraber söylemek istediği sanatçılar, Malatyalı İbrahim, Metin Çay, Hasan Yılmaz.

Takma adları:Fındık kurdu ve Ayşecik

Geleceğin kantocusu/Nurhan Damcıoğlu
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:36 am

Berna Karagözoğlu ile röportaj

BERNA KARAGÖZOĞLU: Hadise'yle şarkı söylemek isterim
* Programa nasıl katıldın? Baban ve annen sana destek oldu mu?
Önce Samsun'daki elemelere katıldım. Elemeden sonra İstanbul'a kadar geldim. Annem ve babam hep arkamdaydı. Aslında programdan ilk ablamın haberi oldu. Önce beğenmezler diye düşündük ama sesimi çok beğendiler.

* İstanbul'u daha önce görmüş müydün?
Evet! İstanbul'da bir kanalda Metin Çay adlı şarkıcının programına çıktım.

* Daha küçüksün ama çok güzel şarkı söyleyip, iyi dans ediyorsun. Bunları nasıl başarıyorsun?
Bu Allah tarafından verilen birşey. Allah bana yetenek vermiş. Ben de bunu elimden geldiği sürece iyi kullanmaya çalışıyorum.

* Gelecekte neler yapmak istiyorsun?
Aslında hep doktor olmak istedim, hâlâ da istiyorum ama şarkı söylemeyi de çok seviyorum.

* Buradaki eğitimin nasıl gidiyor?
Bazı öğrencilerden memnun olmasam da çok iyi gidiyor. İstanbul'a da alıştım. Ama Kastamonu'nun havasıyla burası çok değişik. Burada nefes almakta zorlanıyorum...

KEYFİMİZ YERİNDE
* Yarışma dışında programdaki arkadaşlarınla nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Şebnem'le iyi anlaşıyorum. Her beraber toplanıyoruz. Şafak Teyzemiz var, onunla çok güzel vakit geçiriyoruz. Burada bizim için elinden gelen her şeyi yapıyor, doğum günümüzde pastamızı hazırlıyor. Oyunlar oynuyoruz ama koşmamıza izin vermiyorlar, sesimiz kısılır diye...

* Kastamonu'yu özledin mi peki?
Evet çok özledim. Okulumuz ve onun dışında da provalarımız olduğu için gidemiyoruz. Arta kalan zamanlarda da İstanbul'u geziyoruz. Bizimle gerçekten çok ilgileniyorlar.

* Kimleri dinliyorsun?
Hadise'yi çok seviyorum. Onunla şarkı söylemeyi çok isterdim.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:40 am

Görkem Aydanarığ

Şarkı söyleyebildiğini anaokulu öğretmeni keşfetmiş.Sevdiği dinlediği sanatçılar: Ebru Gündeş, Haktan Ünsal, Niran Ünsal, Yıldız Tilbe, Hakan Altun.Hayali, Ebru Gündeş’le ya da Yıldız Tilbe’yle şarkı söylemek.
Türkan Şoray’ı çok seviyor.Erol Evgin parçalarını da severek söylüyor.
Söz yazıyor, beste yapıyor.2 yıldır çalıştığı Rock grubu var. Beraber konser veriyorlar.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:42 am

Programdaki bütün çocuklara özel bir hesap açıldı.İşte Görkem'in hesabı;
gorkem.aydanaig@birsarkisinsen.net
Artık programdaki çocuklarda programın resmi forum sitesinde aramızdalar...
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:49 am

Görkem Aydanarığ ile röportaj

'Bir Şarkısın Sen'e nasıl katıldın?
İlk olarak arkadaşlarımdan 'atv'de bir yarışma var, sen de katıl' diye mesajlar geldi. Annem de bahsetti sonra ben de internetten araştırdım ve katılmaya karar verdim. Elemeye Orhan Gencebay'ın 'Benim Dünyam' şarkısıyla katıldım. Çok beğendiler.

Yeteneğini kim keşfetti peki?
5-6 yaşlarında ana sınıfı öğretmenim şarkı söylerken fark etmiş, ailemi çağırıp durumu anlatmış.

ARABESK SEVİYOR
Bu program sayesinde kendini biraz daha geliştirdin mi?
Kesinlikle! Mesela burada nota bilgim çok gelişti. Programdan önce söyleyemediğim şarkıları söyleyebiliyorum artık. Ayrıca hayatımız düzene girdi. Zamanı kullanmayı öğrendik. Diğer yandan insan ilişkilerimiz de gelişti. Normalde herkesle iyi geçinemezsiniz ama biz bütün arkadaşlarımızla o kadar iyi geçiniyoruz ki...

Antalya'da rock gruplarında solistlik yapıyormuşsun...
Evet 2,5 yıldır farklı gruplarla birlikte söylüyorum. Alternatif-rock grupları vokale ihtiyaç duyduklarında beni arıyor.

Arabesk sevdiğini söylüyorsun ama rock solistliği yapıyorsun. Bir gariplik yok mu?
Şöyle; arabesk söylesem kimse beni dinlemezdi. Antalya'da bu şekilde beni dinlemelerini sağlıyordum.

İlerlemek istediğin müzik tarzı hangisi peki?
Arabesk-fantezi. Ebru Gündeş ve Niran Ünsal tarzında şarkı söylemek istiyorum. Bu arada Orhan Gencebay'ın da benim için çok ayrı bir yeri var.

Eğitimin nasıl gidiyor peki?
Okuluma çok alıştım, hocalarımla da aram iyi... Kesinlikle konservatuvar eğitimi almak istiyorum.

Müzik adına planların neler peki?
En büyük hayallerimden biri konservatuvarda hoca olmak. Müziği seven insanlarla birlikte olmak istiyorum hep.

Gitarınla beste de yapıyormuşsun...
Evet ama bu aralar pek zamanım olmadı.
natuurschoon

Kadın

MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:52 am

Açıkçası hiç izLemedim izLemeyide düşünmüyorum :D
Kullanıcı profilini gör
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:52 am

Görkem Aydanarığ'nın forumda yazdığı mesajlarından bulduğum birkaç bilgi daha...

-Görkem maçı çok seviyor.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 9:59 am

Baran Etik ile röportaj

Biz burada eğleniyoruz yarışmıyoruz ki!
'Bir Şarkısın Sen'in 16 yaşındaki yıldızı Baran Etik, "Bu program sayesinde profesyonelleştim" dedi ve ekledi: Diğer arkadaşlarımla aramızda iyi bir uyum var. Biz burada yarışmıyoruz; hem eğleniyoruz, hem de öğreniyoruz.

Reytingleri altüst eden 'Bir Şarkısın Sen'in minik yıldızları tüm Türkiye'yi kendilerine hayran bırakmaya devam ediyor. Programın iki mucize çocuğu; İstanbul Devlet Konservatuvarı Korno Bölümü'nde eğitim gören, Bitlis doğumlu 16 yaşındaki Baran Etik ve 11 yaşındaki Ankaralı Aleyna Baktagör programı ve hayallerini anlattı. "Burada yarışmıyoruz. Hem eğleniyoruz, hem de öğreniyoruz" diyen Baran Etik, provalardan arta kalan zamanlarda da bol bol İstanbul'u geziyor.

* 'Bir Şarkısın Sen' adlı programdan nasıl haberdar oldun?
Bir müzik merkezinde piyano eğitimi alıyorum. Hocalarım programın elemelerinden bahsedince katılmaya karar verdim.

* Ne zamandan beri müziğe ilgi duyuyorsun?
İstanbul'a sekiz yaşında geldim. Geldikten hemen sonra bağlama kursuna başladım. Altı sene eğitim aldım, 1.5 senedir de piyano eğitimi alıyorum. Ayrıca gitar da çalıyorum.

* Korno eğitimi alıyorsun. Neden bu bölümü seçtin?
Çok istediğim bir bölüm değildi aslında ama o bölümü kazandım. Daha önce halk müziği ve bağlama eğitimi aldım. Bir sentez oluşturmak için de klasik müzik okumak istedim.

SİYAH KUŞAĞIM VAR
* Program sana neler kattı?
'Bir Şarkısın Sen' bizim için eğitim programı oldu. Şan hocalarımız nefes teknikleri konusunda bizi eğitiyor. Sesimi artık daha iyi kullanabiliyorum. Beni daha profesyonel hale getirdi.

* Arkadaşların izliyor mu seni? Nasıl tepki veriyorlar?
Havalandığımı düşünüyorlar ama havalanmadım. Hayatımda benim için hiçbir şey değişmedi. İki okul okuyorum, aynı zamanda haftada iki gün provalarımız var. Doğal olarak yoğun oluyorum. Mesajlarına cevap veremiyorum.

* Müzik dışında boş vakitlerinde nelerle uğraşırsın?
Bir sene boks eğitimi aldım, ayrıca dört sene de tekvando üzerine çalıştım; siyah kuşağım var.

* Programdaki diğer arkadaşlarınla aran nasıl?
Çok iyi, çok samimiyiz. Artık kardeş gibiyiz diyebilirim. Hatta onları görmediğim zaman özlüyorum. Provalarda sürekli birlikte vakit geçiriyoruz, gerçekten çok eğleniyoruz. Ayrıca aramızda çok iyi bir uyum var. Hepimiz farklı yerlerden geldik ama ortak noktalarımız çok fazla... Sonuçta bu bir yarışma değil! Biz burada hem öğrenip hem de eğleniyoruz.

* Kendini hangi müzik tarzına daha yakın görüyorsun?
Her müzik dalından bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama ileride ya pop ya da halk müziği tarzında kariyer yapmak istiyorum. Bu arada hiç halk müziği şarkısı söylemedim. Önümüzdeki haftalarda bir sürprizim olacak.

* En büyük hayalin ne?
İçinde müziğin olduğu bir gelecek... Müzikten sonraki hayallerimde oyunculuk da var; sinemayı da çok seviyorum. Bence insan kendini geliştirirse yapamayacağı iş yok! Bu yüzden ben de her alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

* Müzisyenlerden kimleri örnek alıyorsun? En çok hangi sanatçıları dinlersin?
Halk müziğinde Yavuz Bingöl, pop müzik dalında da Sezen Aksu'yu örnek alıyorum. Yabancı olarak da John Mayer ve Eric Clapton'ı beğeniyorum.

YOLDA ÖNÜMÜ KESİP, BANA İLTİFAT ETMELERİ ÇOK HOŞ!
* 'Bir Şarkısın Sen'e nasıl katıldın?
Annem televizyondaki tanıtımı görmüş, çok beğenmiş ve katılabileceğimi düşünmüş. İyi ki elemelere girmişim; burada çok eğleniyoruz.

* Müzik yeteneğin nereden geliyor?
Annemin sesi çok güzeldir. Galiba ben de bu yeteneğimi ondan almışım.

* Yeteneğini ne zaman keşfettin ve şarkı söylemeye başladın?
Şarkı söylemeye 4 yaşında başladım. Aynanın karşısına geçip, tarağı mikrofon yapıp şarkı söylüyordum. Zaten Ankara'da TRT Çocuk Korosu'ndayım. Daha önce TRT'de de birkaç programa çıktım.

DANSI SEVİYORUM
* Genelde türkü söylüyorsun... Peki bu türkü sevgisi nereden geliyor?
Köyde bir çiftliğimiz var. Anneannemle köye gittiğimizde iş yaparken birlikte türkü söylerdik. O zamanlar da söylemeyi çok seviyordum. Bu kadar sevmemin sebebi anneannem.

* Anadolu Ateşi gösterisinde de dans ettin. Dans yeteneğin nereden geliyor?
Çok iyi jimnastik yaptığım için teyzem beni jimnastik okulunun elemelerine soktu. Orayı kazandım ve jimnastik eğitimi aldım. Bir süre sonra da Anadolu Ateşi'ne girdim. Dansa da devam etmek istiyorum, çok zevk alıyorum.

PINAR ALTUĞ BİZİMLE İLGİLENİYOR
* Yolda insanların tepkisi nasıl oluyor, mesela tanıyorlar mı seni?
Evet tanıyanlar oluyor; mesela yürürken bazı anneler çevirip 'Seni beğeniyoruz?' diye, iltifat ediyorlar. Çok güzel şeyler söylüyorlar.

* Peki ileride neler yapmak istiyorsun?
Müzik ve dans eğitimimi devam ettirmek istiyorum. Bir de doktor olma hayalim var. Cerrah olmayı çok istiyorum.

* En çok kimleri dinliyorsun?
Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve Sibel Can'ı çok seviyorum.

* Erol Evgin ve Pınar Altuğ'la aran nasıl?
Çok iyi! Pınar Altuğ molalarda çok ilgileniyor bizimle, her konuda yardımcı oluyor. Erol Evgin gibi bir sanatçının bizimle birlikte olması da tabii ki çok güzel...
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:00 am

Baran Etik'in forumda yazdığı mesajlarından bulduğum birkaç bilgi daha...

-Baran'ın gitarının markası xtreme.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:01 am

Baran Etik

İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı yarı zamanlı, korno bölümünde okuyor.Favori sanatçıları: Sezen Aksu, Yavuz Bingöl, Cengiz özdemir (piyanist-hocası), John Mayer.Tekvando siyah kuşak sahibi.Sinamayı çok seviyor. Yakışıklılığı ve yeteneği ile ilk bölümden itibaren bir çok hayranı oldu.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:05 am

Berkan Taşkın

Orta 2. sınıftaAnnesi evde hep Türk Halk Müziği dinliyormuş.Sinemaya gitmeyi çok seviyor.Favori şarkıcısı "Murat Başaran" ve "İntizar".Okulla bağlantılı okul gösterilerinde görev almış, şarkı söylemiş.Gitar çalıyor, ata biniyor.Gezmeyi seviyor.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:07 am

Berkan Taşkın ile röportaj

'Bir Şarkısın Sen'in yıldızlarından 13 yaşındaki Berkan Taşkın, arkadaşlarıyla iyi anlaştığını söyledi:

Provalardan sonra çiğ köfte partisi yapıyoruz
Birlikte şarkı söylüyoruz, oyunlar oynuyoruz hatta çiğ köfte partisi bile yapıyoruz.

TARZIM MURAT BAŞARAN
Balıkesir'deki hayatın nasıldı?
Genelde zamanım okulda geçiyordu. Müziğin dışında da en çok sinemaya gidiyordum.

İstanbul'da yaşamak ister misin?
İstanbul'da yaşamayı tabii ki isterim ama zor yanları çok fazla. Ama en azından müzik eğitimimi İstanbul'da almak istiyorum.

Hangi müzik tarzına kendini daha yakın görüyorsun peki?
Pop-fantezi ağırlıklı. Murat Başaran'ı örnek olarak verebilirim aslında.

Eğitimin nasıl gidiyor, hem provaları hem okulu bir arada yürütebiliyor musun?
Hiç zorlanmıyorum. Zaten provalarımız haftada iki gün. Sonra derslerimize bol bol vaktimiz kalıyor.

Derslerin nasıl peki?
Çok iyi gidiyor zaten iyi bir öğrenciyimdir. Bu sene de notlarım gayet iyi.

Peki yeni okuluna alışabildin mi, arkadaşlarınla aran nasıl?
Alıştım diyebilirim. Bu arada programdan Meltem ve Şebnem'le de aynı sınıftayız. Kaldığımız yerde de çok iyi vakit geçiriyoruz. En çok Görkem'le biraradayız, birlikte beste yapıyoruz, şarkı söylüyoruz, oyunlar oynuyoruz. Bir de çiğ köfte partisi yapıyoruz sık sık. Urfa'dan gelen Şahin arkadaşımızın babası yapıyor.

Müzikle ilgili planların neler?
Müzikle uğraşmak ve Erol Evgin gibi saygın bir sanatçı olmak istiyorum. Tabii ki konservatuvar eğitimi almam gerekiyor.

HAYALİM EROL EVGİN GİBİ BİR SANATÇI OLMAK
Programa katılma hikayeni anlatır mısın?
Tanıtımları ilk olarak annem görmüş. "Kaybedecek bir şeyimiz yok götüreyim mi seni elemeye" dedi. Sonra İzmir'deki elemeye katıldım.

Yeteneğinin ne zaman farkına vardın, kim keşfetti seni?
İlk olarak müzik hocam keşfetti. Okuldaki şenliklerde, okul gecelerinde şarkı söylüyordum.

Müzik senin için ne ifade ediyor?
Gelecekte yapmak istediğim meslek!

Burada kendini geliştirme imkanı bulabildin mi?
Kesinlikle; sesimiz çok gelişti mesela... İlk seçmelerde 'Arapsaçı'nı söylememi istemişlerdi, söyleyememiştim. Ama şu anda rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ayrıca şan dersleri alıyoruz, o da çok faydalı oluyor.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:12 am

Şebnem Keskin

Sesini ıhlamura borçlu olduğunu söylüyor.2 yaşında konuşmaya başlayıp,o zamandan beri şarkı söylüyor.İlk olarak “Akdeniz akşamları”nı söylemiş.
Fatih Erkoç hayranı. Tüm enstrümanları çalabilmesinden çok etkileniyor.Fatih Erkoç’la düet yapmayı çok istiyor.Sevdiği sanatçılar,Frank Sinatra, Maria Carey, Celin Dion.Jimnastik yapıyor.Basketbol oynuyor.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:16 am

Murat Turan

Türk Halk Müziği söylüyor.İleride konservatuarda müzik eğitimi almak istiyor.Futbolu çok seviyorHobileri: Voleybol ve futbol oynamakÖrnek aldığı sanatçı Arif Sağ.Sabahları alarmı “kolbastı” olarak çalıyor ve oynayarak uyanıyor.Oldukça neşeli ve pozitif.İleride sanatçı olmak, ek iş olarak da polislik yapmak istiyor.3 kardeşler. Murat en küçükleri.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:18 am

Ozan Cihangir

Rock müzik dinliyor.Gitar çalıyor.Bir rock grubu var.Grubun hem,gitaristliğini hem de solistliğini yapıyor.11 yaşından beri beste yapıyor.Kendine ait 13 bestesi var.5 yaşından beri rock müzik dinliyor ve söylüyor.2 kardeşler.Sevdiği grup ve sanatçılar: Queen, Kurban, Teoman, Green Day, Placebo, Pink Floyd, Mor ve Ötesi.Kendine örnek aldığı sanatçılar; Harun tekin ve Fredy Mercury (Sanatsal anlamda).Hobileri: Müzik dinlemek, gitar çalmak, bilgisayar oyunları oynamak.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:20 am

Melek Aleyna Büyükçınar

Cavit Deringöl’ün torunu.Büyüyünce sanatçı olmak istiyor.Favori sanatçısı Gülben Ergen. Futbolcu "Arda Turan’a" hayran. Avril Lavigne seviyor.Gülben Ergen’le sahneye çıkmış.Söylediği Türk Sanat Müziği parçalarıyla gönüllerde taht kuruyor.
natuurschoon

Kadın

MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:21 am

Açıkçası BŞS senin iLgi odağın oLdu Özgem (:
Kullanıcı profilini gör
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:22 am

Aycan Çelik

Favori sanatçıları: Sibel Can, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz, Kibariye..."Umut Akyürek" gibi radyo sanatçısı olmak istiyor.Giyimine çok önem veriyor. Günlük hayatta da çok uyumlu giyiniyor.En sevdiği renk pembe.Şarkı söylerken yaptığı kendine özgü namelerle, tüm izleyenlerin takdirini kazanmasını biliyor.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:23 am

Aycan ve Melek küçüklüklerinde çok yakın arkadaşlarmış.Küçükken yolları ayrılmış ama bu programda tekrar bir araya gelebilmişler.Beraber yaptıkları bir şarkı bile var...
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:27 am

Ceylan Akkulu

5 kardeş. 2. çocuk.2 yaşından beri şarkı söylüyor.İlk söylediği şarkı “Sivas’ın yollarına”.Ailecek sesimiz güzel diyor.Anne ve babası amca çocukları ama çok severek evlenmişler.Babasının annesine yazdığı uzun hava var.Babasının lakabı “Aşık Mustafa”.Hedefi: Türk halk müziği ozanlarını ve eserlerini gelecek nesillere aktarmak.En sevdiği ozanlar Aşık Veysel ve Mahsuni Şerif.Küçükken babası oklavayı saz gibi tutup, çalıyormuş gibi yaparak türküleri öğretmiş.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:28 am

Ceylan Akkulu ile röportaj

ANNESİNİ ÖZLÜYOR
Ceylan Akkulu 'Bir Şarkısın Sen' için Gaziantep'in küçük bir köyünden kalkıp gelmiş. Babasıyla birlikte çobanlık yapıyor. İki yaşından beri şarkı söyleyen Ceylan, "Ailecek, hepimizin sesi güzel" diyor. Hatta Ceylan'ın 'Aşık Mustafa' lakaplı babasının annesine yazdığı bir uzun hava da var. Türk Halk Müziği ozanlarını ve eserlerini gelecek nesillere aktarmayı hedefleyen Ceylan, Aşık Veysel hayranı olduğunu söylüyor.

* 14 yaşındayım, 8. sınıftayım. Gaziantep'te küçük bir köyde yaşıyoruz. Beş kardeşiz. Babam çobanlık yapıyor. Çok mutlu bir ailem var.

İYİ Kİ GELMİŞİM!
* Bu programa katılmamı özellikle öğretmenlerim çok istedi. Aslında ben katılmak istememiştim. Çünkü elemeleri geçemeyeceğimi düşünüyordum. Kendime güvenmiyordum. Ama iyi ki de gelmişim.

* İstanbul'a babamla birlikte geldim. 22 Şubat'tan bu yana İstanbul'dayım. Köyde insanlar birbirlerine karşı daha sıcak. Köyle kent arasında çok büyük fark olduğunu gördüm.

* İstanbul'a aslında ikinci gelişim. Daha önce 'Halkın Yıldızları' yarışmasına katılmak istemiştim. Elemerine geldim ama o zaman yaşım küçük olduğu için kazanamadım.

* Annemden ilk defa bu kadar uzun süre uzak kalıyorum ve onu çok özlüyorum. O da beni özlüyormuş. Zaten beni televizyonda görünce de ağlamış.

TÜRKÜ SEVİYORUM
* İstanbul'da Kayışdağı'nda bir ilköğretim okuluna devam ediyoruz. Arkadaşlarımızla kaynaştık. Alıştım artık! Gün geçtikçe birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Arkadaşlarım en çok programı merak ediyor ve hep sorular soruyorlar.

* Türk Sanat Müziği'ni de seviyorum ama en çok türkülerimizi seviyorum. Aşık Veysel'i ve Pir Sultan Abdal'ı seviyorum.

* Bu yıl konservatuvar sınavlarına gireceğim. Saz çalmak istiyorum.

* Evde yemekleri şu anda babam yapmak zorunda kalıyor. Ben de ona yardım ediyorum. Programdaki arkadaşlarımdan en çok Berna ve babasıyla görüşüyoruz. Onlarla birlikte çiğ köfte yoğuruyoruz.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:29 am

Helin İyik

Çocukken evde oyuncak piyano bir de bozuk mikrofon varmış. Onunla şarkı söylemeye başlamış.
Gelecekte keman çalmak ve şarkı söylemek istiyor.
Tiyatroyu çok seviyor.
Binnur Kaya, Metin akpınar, Yıldız Kenter, Tolga Çevik hayranı.
Favori sanatçıları: Mustafa Keser, Sezen Aksu.
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:30 am

Helin İyik ile röportaj

HELİN SARIYER'İN DIŞINA ÇIKMAMIŞ
Helin İyik 11 yaşında, 5. sınıf öğrencisi... Doğduğundan bu yana İstanbul Sarıyer'de yaşıyor ama bulunduğu çevrenin dışına fazla çıkamamış. Hatta Taksim'e bile ilk kez 'Bir Şarkısın Sen'in elemeleri için gitmiş. Helin çok küçükken evlerindeki bozuk bir mikrofonla şarkı söylemeye başlamış. "Sıradan bir hayat istemediğim için bu programa katıldım" diyen Helin'in hayali ise konservatuvara gidip tiyatrocu olmak ve çok iyi keman çalmak.

ABLAM İNANMADI
* 'Bir Şarkısın Sen'in reklamını atv'de görünce çok heyecanlandım. Sıradan bir hayat istemiyorum. Çünkü evden okula, okuldan eve bir hayatım var.

* Ben daha konuşmaya başlamadan şarkı söylüyormuşum. İlk şarkımı da dokuz aylıkken söylemişim.

* Sesimin güzel olduğunu okulda fark ettim. Yavuz Bingöl'ün 'Tanrıdan Diledim' şarkısını söylemiştim. Öğretmenim çok şaşırmıştı. 23 Nisan'larda ve özel günlerde bana şarkı söyletmeye başladılar.

* Annem çalıştığı için beni komşumuz Çimen Abla elemelere götürdü. Ama annem de çok destekledi beni. Ablamsa elemeleri geçebileceğime pek inanmamıştı. "Git de boyunun ölçüsünü al" dedi bana. Ama sonradan, elemeleri geçince özür diledi.

* Geçen hafta çok heyecanlandım. Ama bu hafta öyle bir şey olmayacak.

KENTER HAYRANI
* Televizyona çıktım diye ünlü olma beklentisi içinde değilim. Sadece kendimi geliştirmek istiyorum.

* Pınar Altuğ ve Erol Evgin'le aynı ortamda olmak gurur verici. Pınar Abla "Küçükken Erol Bey beni kucağına aldı diye arkadaşlarına hava attım" demiş. Ben de şimdi arkadaşlarıma hava atıyorum.

* Beni Türkan Şoray'a çok benzetiyorlar. Onunla tanışmayı çok isterim.

* En sevdiğim şarkı 'Hatırla Sevgili'. En sevdiğim şarkıcılar; Barış Manço, Zülfü Livaneli, Sezen Aksu.

* Öğretmenimiz bizi Yıldız Kenter'in ve Nejat Uygur'un oyunlarına götürdü. Tiyatro beni büyüledi. Konservatuvara gidip tiyatrocu olmak istiyorum. Bir de keman çalmak!
Özge}™
Site Sahibi
Site Sahibi

Kadın
MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   Perş. Haz. 25, 2009 10:32 am

İrem Gülsever

İlkokul 1. sınıfta şarkı söylemiş. Öğretmeni okuma bayramında "Sarı gelin" i söyletmiş.Çok hızlı kitap okuyor. 1 ayda 5000 sayfa okuyor. 1-2 günde 600 sayfalık kitapları bitiriyor.Kitapevelerini geziyor sürekli. Annesi "Kitap yetiştiremiyoruz" diyor.Gelecekte beyin cerrahı olmak ve dünyadaki ilk beyin naklini gerçekleştirmek istiyor.2. tercihi genetik mühendisliği.Favori sanatçıları; Sezen Aksu, Candan Erçetin, Hillary Duff.Türkan Şoray’ı çok seviyor.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bir Şarkısın Sen   

Bir Şarkısın Sen

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki